İstanbul’da, bugünkü adresinde, üçüncü kuşakla çalışmasını sürdüren Balmumcu Kimya’nın ikinci kuşak temsilcisi Ahmet BALMUMCU tarafından 1962 yılında Ankara’da kurulması ile başlar. Firma, 1978 yılında, çalışanı M. Atila İMİRLİOĞLU’nun ortaklığı ile kurumsallaşarak Ahmet Balmumcu ve Ortağı Ltd. Şti. adını almıştır. Uzun yıllar Modern Çarşı’da hizmet veren Firmamız, Çarşı’daki büyük yangından sonra yeni adresinde faaliyetine devam etmektedir.

Bugün, sektörümüz her ne kadar ihtisaslaşarak yoluna devam etse de, tecrübenin ve devamlılığın verdiği çok özel birikimler sayesinde, müşteri memnuniyetini hedef alan; üretim, ithalat, satış, satış sonrası hizmetler konusundaki çeşitlilikler açısından, çalışmalarını başarıyla sürdürmektedir.

Firmamız Ahmet Balmumcu ve Ortağı Ltd. Şti., başta üniversiteler olmak üzere, kimya, ilaç, gıda, metal, çevre, sağlık, kozmetik laboratuvarları ile Ar-Ge çalışmaları yapan her türlü bilimsel kurumun ve kalite kontrol departmanının ihtiyacına yönelik malzemenin teminini ve tedarikini sağlamaktadır.